Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
Platforma GovTech
Wyzwania instytucji publicznych
Wyzwania to potrzeby instytucji publicznych jakie można zaadresować wykorzystując nowe technologie. Instytucje poszukują najlepszych możliwych partnerów do wykonania właściwych rozwiązań. Partnerzy wybierani są w formie konkursów, gdzie liczy się pomysł, żywy kod i jego efektywność, a nie przysłowiowy „papier”. Publikację wyzwania poprzedzają konsultacje, pozwalające zweryfikować jego założenia. Zobacz materiał wprowadzający w świat GovTech Polska!
Jak działają konkursy realizujące dobre praktyki GovTech Polska
jak działają konkursy
KONSULTACJE BIZNESOWE(formalnie: dialog techniczny) – nie są obowiązkowe do ogłoszenia konkursu, ale zdecydowanie zalecane i praktykowane przez Instytucje publiczne, Firmom dają możliwość spotkania z przedstawicielami instytucji zgłaszającej wyzwanie. Instytucja zyskuje możliwość zadania pytań o zakres projektu, jego cenę czy czas realizacji, a uczestnicy dialogu – zaprezentowania najnowszych osiągnięć techniki, ich plusów i minusów. W wyniku rozmowy podejmowana jest decyzja o dalszych krokach – uruchomieniu lub zaniechaniu zakupu, jego formie, kryteriach wyboru wykonawców i budżecie. Niezależnie od decyzji, wszystkie przekazane i pozyskane informacje są publikowane w formie podsumowania (protokołu).
ZGŁOSZENIA DO KONKURSÓW– możesz zgłosić chęć udziału w konkursie pobierając formularz dostępny na platformie. Wypełniony dokument możesz wysłać za pośrednictwem poczty, złożyć przy użyciu elektronicznego podpisu kwalifikowanego lub osobiście w siedzibie właściwej instytucji.
WYNIKI POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO– Organizator konkursu weryfikuje Twoje zgłoszenie pod kątem stawianych uczestnikom wymagań formalnych. O wynikach zostaniesz powiadomiony wiadomością email. W przypadku potrzeby uzupełnień, masz kilka dni na uzupełnienie – szczegółową informacje znajdziesz w regulaminie konkursu.
ETAP 1– złóż wstępny zarys projektu określonego regulaminem i przedstaw swoją wizję rozwiązania wyzwania.
LISTA FINALISTÓW- od 3 do 5 uczestników etapu 1, którzy otrzymali najwięcej punków otrzyma nagrody pieniężne i zaproszenie do złożenia prototypu w drugim etapie, gdzie rywalizacja toczy się o nagrodę główną - umowę wdrożenia proponowanych rozwiązań.
ETAP 2– Uczestnicy przedstawiają swoje rozwiązania – prototypy, przygotowane na podstawie danych udostępnionych przez Zamawiających. Zwycięzca otrzymuje zaproszenie do negocjacji umowy i realizację projektu.
Cały proces opiera się o art. 110 ustawy prawo zamówień publicznych, w zgodzie z dobrymi praktyki opublikowanymi przez Urząd Zamówień Publicznych: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/dobre-praktyki/govtech-polska/
Dlaczego warto wziąć udział w programie GovTech Polska? Zobacz, co mówią laureaci I edycji programu
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.