Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
Platforma GovTech
AI wspierająca odszukanie zwierząt w schroniskach
Przyjmowanie zgłoszeń zakończone
Zaproszenie do konsultacji
Zapraszamy do udziału w konsultacjach planowanego do realizacji we współpracy z partnerem rynkowym projektu innowacyjnego. W trakcie konsultacji omówiony zostanie cel i zakres projektu oraz przedstawione zostaną oczekiwane ramy czasowe realizacji. Od uczestników konsultacji planowane jest pozyskanie informacji dotyczących możliwości realizacji oczekiwanych funkcjonalności w zależności od budżetu projektu, realności jego wykonania z użyciem najnowszych osiągnięć techniki oraz rekomendowanych kryteriach wyboru pozwalających wybrać najlepszego partnera do wsółpracy.
Funkcjonowanie dziś, opis potrzeby

Odszukanie zgubionych zwierząt domowych, które zostały przetransportowane do schronisk stanowi wyzwanie dla ich właścicieli. Mając dostęp do bazy zdjęć wszystkich zwierząt w schroniskach, odszukanie pupila wśród tysięcy innych psów poprzez zastosowanie tradycyjnego filtrowania może nie być efektywne.
Powstała potrzeba zastosowania systemu ułatwiającego wyszukanie danego zwierzęcia w bazie zdjęć wszystkich zwierząt w schroniskach.

Oczekiwana zmiana

Wdrożenie systemu zwiększy szansę na odnalezienie zgubionego zwierzęcia oraz umożliwi bardziej efektywne jego szukanie, a tym samym skróci czas przebywania zwierzęcia w schronisku. Działanie programu ma polegać na zweryfikowaniu obecności szukanego zwierzęcia w bazie zdjęć zwierząt przebywających w schroniskach poprzez zawężenie wyników wyszukiwania.

Wymagania funkcjonalne

Rozwiązanie dostarczone w postaci biblioteki (lub usługi typu web service), docelowo stanowiącej dodatek do powstającej bazy zdjęć zwierząt przebywających w schroniskach. Biblioteka otrzymuje dostęp do bazy zdjęć oraz zdjęcie lub zdjęcia poszukiwanego zwierzaka. Zadaniem biblioteki jest zwrócenie identyfikatorów zdjęć wraz z prawdopodobieństwem (bliskością) zdjęć poszukiwanego zwierzęcia do zwierząt istniejących w bazie zdjęć.

Harmonogram
Zgłoszenia od 07.04.2021 do 22.04.2021
Przewidywane zakończenie dialogu 24.05.2021
Miejsce prowadzenia konsultacji

Organizator przewiduje spotkania w: Warszawa.

Organizator dopuszcza udział online: TAK

Kontakt
Zamawiający udziela odpowiedzi pod warunkiem, że pytanie wpłynie w okresie prowadzenia konsultacji. Jeżeli pytanie wpłynie po upływie terminu lub dotyczy udzielonych już odpowiedzi i wyjaśnień, organizator konsultacji może udzielić wyjaśnień albo pozostawić takie pytania bez rozpoznania.
Komunikacja z uczestnikami prowadzona jest w formie elektronicznej, pocztą email lub przez Platformę Konkursową.
Michał Gąsior
michal.gasior@kprm.gov.pl
Pytania i odpowiedzi
Dokumentacja konsultacji
Podsumowanie dialogu technicznego
TAGI
uczenie maszynoweduże zbiory danychprzetwarzanie obrazów
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.